זה המחיר???

תודה לכל מי שביקר אותי באירוע הבתים הפתוחים! הפירגון שלכם ממלא את ליבי! תודה גם למי שרכשו מיצירותי, כי זה מה שעוזר לי לקנות את הלחם והחלב במכולת, כמו שאומרים…  ולאלה מכם שתהו למה כלי או פסל עולה כמה שעולה, זו התשובה:

תקופות החגים – ראש השנה ופסח (ה- High holidays שלנו), הן תקופות מאוד תוססות ועמוסות בסטודיו!

קבוצת אמני ההר, שאני חלק ממנה, עורכת הפנינג אמנות גדול (מסורת שחלקכם כבר מכיר היטב), בו אנחנו פותחים את בתינו, את הסטודיואים שלנו לקראתכם, לתצוגה ומכירה.

אני כל כך אוהבת לארח אתכם אצלי בסטודיו! כשאני מבקרת אמנים אחרים, הדבר שהכי כיף לי זו ההזדמנות להציץ על מקום העבודה שלהם, לראות את המכשירים והכלים שמשמשים אותם בעבודתם, את המרחב שהם רואים ונעים בו ביומיום, מרחב ההשראה. ואם יש לי אפשרות לראותם במלאכתם – זו בכלל חגיגה עבורי! זה גם מאפשר לשוחח, לשאול שאלות, לשתף, וגם לראות שמה שנראה לפעמים פשוט כרוך בהרבה עבודה קשה…

כשאתם מגיעים אלי לסטודיו, זה כבר אחרי חודשיים אינטנסיביים, כשעולה ווליום העבודה על כלים חדשים. ולמה כל כך הרבה זמן מראש? פשוט כי תהליך יצירתו של כלי קרמיקה ממושך ממש. כמה ממושך? כ- 3-4 שבועות מרגע ההכנה ועד שמוכן על המדף. כי יש ליצור, לייבש ב א י ט י ו ת על המדף (ולתת צומי תוך כדי – לכסות בשכבות משתנות, כדי להאט את הייבוש, כך שלא יווצרו עיוותים וסדקים), להטעין לתנור לשריפה ראשונה (שריפת ביסק, 24 שעות מהרגע שהיצירות נכנסות לתנור ועד יציאתן), ואז לשייף, לעשות להם אמבטיה, לצבוע ולמרוח גלזורות (זה הציפוי הזכוכיתי החלק והמבריק שבד"כ תראו על כלי קרמיקה), ולהכניס שוב לתנו לעוד 24 שעות… וכל זה עוד בלי לספור את שנות הלימודים של המקצוע, זמן העיצוב (כי לפני כל חג ואירוע אני אוהבת להתחדש – ליצור כלים או פסלים שטרם ראיתם), וכמובן גם זמן הנסיונות והכשלונות שבדרך…

אז כשאתם רוכשים כלי או פסל שיצרתי, אתם משלמים על שנות הלימודים, הדמיון, עבודת התכנון, הנסיונות והכשלונות, וכמובן – גם על היצירה עצמה … מודה לכם מאוד על הרכישות ועל המילים הטובות!