קצת עלי

שלום לכם וברוכים הבאים לסטודיו שלי!
אני טל, האצבעות והלב שמאחורי החומר. אני נשואה לאיסי ואמא לשלושה ילדים: יוני, רותם ושחר. זו קבוצת התמיכה הנפלאה שלי, הם נוסכים בי אומץ והשראה, מוכנים לסיעור מוחות בכל שעה ושואלים שאלות עמוקות שעוזרות לי לדייק את עצמי. אני גרה ויוצרת בגילון שבגליל – סביבה רגועה ויפהפייה, מושלמת ליצירה – בשבילי.

עברתי הרבה גלגולים עד שאזרתי אומץ לפתוח את הסטודיו שלי, אבל נראה שנקודת ההתחלה היא בכפר בו נולדתי וגדלתי בעמק חפר, כשהקשר לאדמה נבע לא רק מהרקע ההיסטורי של הסבים החלוצים שלי, אלא ניחוח ומגע ומקור לדאגה כחלק מהיומיום שלי כבת למשפחה חקלאית. באחד החלומות היחידים שאני זוכרת מילדותי אני יושבת לי על הדרך הראשית בכפר (אני אפילו לא בטוחה אם הייתה סלולה אז) ומכינה עוגות בוץ… כך שהיצירה בקרמיקה היא עבורי, במידה רבה, חזרה לילדות.

אמנם "עברו הרבה מים" מאז, אבל אני שוב יוצרת בבוץ… ואיך נראה יום של קרמיקאית? לקום בבוקר, להיכנס לסטודיו, להתחיל ללוש את החימר – ליהנות ממגע החומר, ממלאכת הכפיים, לדעת / לא לדעת מה יצא מתחת ידיי… לבטא את עצמי בצבעוניות שמשמחת אותי (ואחרים), לא לפחד מהאקראיות שכרוכה בחומר ובתהליך, לשחק ולהתנסות במגוון טכניקות ולהמשיך ללמוד עוד ועוד – למצוא את מה שיש לי תשוקה אליו ולעסוק בו, ובעיקר לעורר באחרים את אותה ההתלהבות, זה אושר גדול!

חוץ מחימר, יש לי "עניין" עם ציפורים – הרבה ציפורים: בראש, בלב, על הגג, ואיפה לא… חלק ניכר מהיצירה שלי, בעיקר בשנים האחרונות, הוא ציפורים. אני אוהבת מאוד לעקוב אחריהן בחצר הבית ובטבע, ציוציהן הן הצליל הראשון שאני שומעת בבוקר, הן השראה וחופש עבורי – לעוף עם הדמיון.

מוזמנים בשמחה לעוף לתוך העולם שלי בלוג שבאתר, וכמובן בחוגים ובסדנאות בסטודיו, אליהם אני מביאה את ניסיוני הרב בהוראה בחינוך המיוחד עם אוכלוסיות מגוונות, את ההכרה באיכויות הנפלאות של מגע לתקשורת מקרבת ואת התשוקה להעניק למשתתפים טעימה מחוויית היצירה המיוחדת כל כך בקרמיקה – חוויה מרגיעה ומלהיבה גם יחד. יאללה, בואו, יהיה כיף!

אם לא מצאתם את מבוקשכם פה באתר, אשמח לעזור בכל בקשה וליצור עבורכם כלי או סדנה כבקשתכם.

שלכם באהבה,
טל